Hiphop School !!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hiphop School !!

Undergrounda Destek !!

HipHopSchoolAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız..

4 posters
YazarMesaj
PsqOpa+_Per!
Moderatör
Moderatör
PsqOpa+_Per!

Kadın Mesaj Sayısı : 21

DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız.. Empty
MesajKonu: DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız..   DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız.. Icon_minitimePaz Mart 15, 2009 3:30 pm

-Öncelikle röportajımızı kabul ettiniz için teşekkür ederiz.

_ne demek ben teşekkür ederim.

_Mahlasın nedir? Senin için ne ifade ediyor?

_mahlasım bildiğiniz gibi Deojen FERAGAT,manası bi hayli içten bana göre,Deojen=iç anadoluda bi filazof , Feragat=Öz irade ile vazgeçim anlamını taşır 2 side değerli isim ve terimler bana göre Smile

_Bize kendinden bahsedermisin? Nelerden hoşlanırsın?

_tabi yahu Smile ismim Metehan ERYOLDAŞ,1990 Şişli doğumluyum ve Feriköy'de oturmaktayım,4 kişilik ailede yaşıyorum ve hala okumakla meşgulüm Smile biraz kaybım olsada okuluma hala devam ediyorum Maçka Teknik Lisesinde grafikerlik eğitimi alıyorum.Nelerden hoşlanırım bu soruyu bekliyordm Smile ilk önce sevgilimden hoşlanırım tabiki Smile kişisel olarak dersek en başta tutkum olan resim,yüzmek,ps,pc,gezmek,rap ve hayattan tat almayı severim kısacası.

_Rap hayatına ne zaman atıldın ve neden? Senin için rap ne ifade etmektedir?

_Rap hayatıma ne zaman atıldım , neden işte güzel bi soru daha,rap hayatıma 2003 yılında dinleyerek başladım,cartel olsun,silahsız kuvvet yani sagopa kajmer olsun hepsi bi etkiydi bana zaten ufaktanda olsa şiir yazardım,düşünürsek şiir'de rap'in bi parçası kafiyeler dizeler 4'lükler kısacası hepsi güzel Smile , rap benim için taaki 6-7 ay öncesine kadar herşeydi kendimi ifade ettiğim en güzel yoldu,beni meşgul eden bulunduğum pis ortamdan uzak tutan büyük bi etkendi,şimdiye baktığımızda çoğu şey fiyasko emeğe saygı kaybedilmiş derecede.Bazı şeyler tatsız dostluklar beni rap'ten azda olsa uzaklaştırdı.Bana kazandırdığı tek şey şuan bağlı olduğum kız arkadaşım.

_Albümlerinden bahseder misin?

_Albümler Smile 2 albüm verdim şu zaman'a kadar net'e ilk verdiğim Albüm Kırık Ritimler Morax ve Sega kardeşlerimle yaptığım bi albümdü ilk albüm olmasına ramen gayet güzel karşılandı herkez tarafından beğenildi
2.'si zaten Bir Geceden Demeçler E.P bunun hikayesi bi hayli komik ya Smile
1 günde hazırlanmış bi albüm , 1 gün dediğime bakmayın emek vererek ilgimizi katarak rap sevgisini vererek hazırladığımız bi yemek gibi bu albüm Smile
Bu Albüm'de zaten Sega kardeşimle ortak olan bi albümdü hoş oldu bence Smile myspace'de mevcut karar sizlerin yinede Smile

_Yeni albüm çalışmaların varmı? Parçalarının alt yapılarını kendin mi hazırladın?

_Tabiki olmazsa olmaz Smile yeni bi çalışmam var 8 parçadan oluşan bi albüm Sega Nitrik'le ortak olabilecek derecede feat'lerimiz var kayıtları tamamladıktan sonra net'e vermeyi planlıyoruz.Alt yapılarını Sega üstlendi , 3 parçanınkini free alt yapıdan uyarladık ama eğlenceli bi albüm olcak gerek bulunduğumuz , sıkıntılı günler , gerek bu parasızlık zor durum ortamında bi nebze olsun kulaklara güzel sözler fısıldayalım Smile

_Rap dışında başka tür müzikler dinlermisin?

_Eveet Smile her müziğe kulaklarım aşinadır.Rock,Rap,Türk Sanat Müziği,Arabesk her nevi müzik

_Örnek aldığın veya dinlediğin isimler kimler?

_kendime örnek kimseyi almadım aslında,kendim olmak istedim hep tarzımla işlerimle ön planda kalmak istedim herkezin istediği şey değilmi,dinlediğim isimlere gelince Sagopa Kajmer , Hayko Cepkin,Linkin Park,Manga,Orhan Gencebay,Barış MançoVe Sansar daha sayamadığım birçok underground isimler tarz ayrımı yapmıyorum tekrar etmek isterim işine emek veren işine gönül veren herkezi seviyorum sevicemde Smile

_Rap yapmadan önce buaralara kadar geleceğini hiç düşündün mü?

_aslında ben derdimki , of be mete o kadar adam varken kim takar seni Smile kim dinler kim şarkını fısıldar böle derdim açıkcası , hala biryerlerde olduğumu düşünmüyorum daha gitmem gereken çok yol var ben bıkmadım kimse bıkmasın...

_İlk kaydını yaparken neler hissetmiştin? Heycan varmıydı? =)

_heycanlıydım hehe Smile bu soru beni vuran soru galiba Smile heycan çok vardı ya basit bir mic. fabrika çıkış bi ses kartıyla mırıldanıyorduk sanırım , 4-5 sene önceydi , iyi anılar güzel anılar hatırlanması gereken şeyler , kendini yüksekte gören kişilerin ilk hatırlaması gereken şey BEN NEYDİM düşüncesi

_Bize rutin bir 24 saatini nasıl geçirdiğini anlatmak istermisin?

_Tabikide,zaten günümün bir çok zamanı okulda geçiyor sabah kalk[6.45] okula git , okuldan çık[17.00] yoğun okul temposundayız.Geriye kalan vaktimi bilgisayar başında,çizim yaparak,müzik dinleyerek geçiriyorum he birde sevgilimle ilgilenmeyi unutmayayım o günümün tamamını kaplıyor,mutluyum:).Hafta sonları zaten genellikle kız arkadaşımla buluşup vakit geçiriyoruz maksat mutlu olmak kafa dağıtmak Smile

_İleriye yönelik planların varmı?

_Evet,hemde çoook Smile önce okulumu bitirip işimde başarılı olmak istiyorum.Rap zaten her yerde var ara vermeme rağmen herşeyi takip ediyorum.Şuan ciddi bi ilişkide bulundğum kız arkadaşımla güzel bi gelecek düşünüyorum inşallah olacak sabır&azim herşeyin ilacı.

_Bu güzel röportaj için çok teşekkürler. Son olarak söylemek istediklerin neler?

_HipHopSchool Ekibinede ve size röportaj için teşekkür ediyorum.
Burdan tekrar ediyorum daha yeni olan arkadaşlar hep uğraşsın çabalasın türetsin,unutmasınlar bişiler kazandıkça kazandıracak insan çok bulacaklar.
Herkeze Selam Olsun Deojen FERAGAT

DeOjen FeraGat'a ulaşmek isteyenler= www.myspace.com/deojenDeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız.. Lfd01e0758dd74f8ce259e4f

En son PsqOpa+_Per! tarafından Paz Mart 15, 2009 8:57 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
SEM
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 226

MesajKonu: Geri: DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız..   DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız.. Icon_minitimePaz Mart 15, 2009 8:17 pm

SAglam Röportaj Başarılar Dilerim...
iktiza
Admin
Admin
iktiza

Erkek Mesaj Sayısı : 114

MesajKonu: Geri: DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız..   DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız.. Icon_minitimePaz Mart 15, 2009 8:52 pm

tebrikler güzel röpörtaj olmuş Wink
tugba_2676
YepYeni Rapper *
YepYeni Rapper *
tugba_2676

Kadın Mesaj Sayısı : 1

MesajKonu: Geri: DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız..   DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız.. Icon_minitimePtsi Mart 16, 2009 6:14 pm

paylaşım için saol Smile Smile
PsqOpa+_Per!
Moderatör
Moderatör
PsqOpa+_Per!

Kadın Mesaj Sayısı : 21

MesajKonu: Geri: DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız..   DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız.. Icon_minitimePtsi Mart 16, 2009 6:22 pm

ö.deil quzumm =)
SEM
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 226

MesajKonu: Geri: DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız..   DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız.. Icon_minitimePtsi Mart 16, 2009 6:32 pm

Give İt to me baby Çok Saglam şarkı !!

DeOjen FeraGaT ile RöpOrtajımız..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İzmirden M.S.T İle Röportajımız ... [ÖZEL]
» REAL CLAN iLe Röportajımız....